В Україні досить популярна олійна культура ріпак. За розміром посівних площ насадження ця культура знаходиться на другому місці в порівнянні з насадженнями інших рослин. Ріпак славиться вмістом олії і своєю високою врожайністю. Його насіння використовуються для виробництва масла, екологічно чистого біопалива, шроту, макухи та ін. Продукції. Щоб виростити відмінний урожай ріпаку, та й інших сільгосп. культур, необхідно використовувати сорти і гібриди рослин з високою продуктивністю, тобто високоврожайні сорти.

 

В наші дні висаджують велика кількість ефективних різновидів ріпаку, виведеного в нашій країні. У сільському господарстві спостерігається застосування хороших сортів ріпаку, збільшення інтенсивності догляду за зростаючим урожаєм. Ці обставини вимагають впровадження досконалої технології вирощування, контролю терміну посівів, дотримання кількості (норми) висіваються насіння ріпаку з урахуванням біологічних особливостей кожного сорту культури.

 

Рівень землеробства на різних землях відрізняється. Тому терміни висіву норми насіння ріпаку повинні бути різними. За даними досліджень вчених, насіння можуть повністю розкрити свої кращі спадкові ознаки тільки при наявності відмінних умов для зростання і розвитку, при високій якості землеробських робіт.

 

Кількість насіння для посадки (їх норматив) і строки посіву - вирішальні умови для густоти зростання ріпаку, для вегетації рослин, їх перезимівлі. Ці дві умови впливають на рівень ураженості культури хворобами, на врожайність культури.

 

Від правильного часу посіву залежить поява запланованих сходів, накопичення цукрів, розвиток рослин в передзимовий період, а потім - сама зимівля і врожайність культури. Термін посіву - одна зі складових технології обробітку ріпаку.

 

Важливо визначити вірний термін посіву. Для цього фахівці-аграрії оглядають кореневу систему і розетку листя. Вони повинні бути добре розвиненими. Шляхом досліджень встановили, що рання посадка в посушливих регіонах краще, ніж пізня або оптимальна посадка. При ранній посадці спостерігається висока продуктивність цієї сільгосп. культури. Тобто, збирається вищий урожай. Щоб не допустити втрат культури в умовах зими, озимий ріпак слід добре підготувати насіннєве ложе і вкластися в терміни посіву.